Jotun Dış Cephe Boyaları

Jotun Jotashield dış cephe serisi ile uzun vadeli çözümler sunan Jotun Boya hem yapınızı hava şartlarına karşı korurken hem de estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Farklı tekstür ve parlaklık seçeneklerine sahip olan dış cephe ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Jotun Jotashield Topcoat

%100 saf akrilik bağlayıcılı, yüksek kaliteli, zorlu iklim koşulları ve UV dayanımı için üretilmiş, çevre dostu, dış cephe boya serisidir. İpek mat, mat ve parlak bitiş seçenekleriyle uzun süreli dış cephe koruması sağlar. Düşük kir tutma özelliklerine sahiptir. Topcoat Serisi; JOTASHIELD TOPCOAT SILK ve JOTASHIELD TOAPCOAT GLOSS olarak iki parlaklık seviyesindedir ve her çeşidi Multicolor Bilgisayar Sisteminde renklendirilir. Topcoat ürünleri hakkında daha fazla teknik detay için ürünlere tıklayarak, ürün teknik föylerini inceleyebilirsiniz.

Jotashield SuperDurable

Jotashield SuperDurable Jotun Boya, bir ilke imza atarak 20 yıla kadar mükemmel koruma sunan yeni dış cephe ürünü Jotashield Super Durable ile yapılarınıza değer katmaya devam ediyor.

Jotashield Super Durable, konvansiyonel boya sistemlerine kıyasla dört kat yaşam ömrü sunan yeni dış cephe ürünüdür. Bir binanın ortalama yaşam süresine denk gelen 20 yıl boyunca yapıyı dış koşullara karşı korurken estetik bir görünüm kazandırır. Bu özelliği ile yaşam maliyet eğrisi dikkate alındığında bakım-tutum maliyetlerinde büyük avantajlar sağlayarak uzun dönemli çözümler sunmaktadır.

Jotashield Super Durable Ürün Özellikleri
Jotun Dış Cephe Boyası Jotun Dış Cephe BoyasıJotashield SuperDurable, solvent bazlı ve klasik emülsiyon/su bazlı boyalara kıyasla iki kat yaşam ömrü sunar. Özel hibrid bağlayıcısı ile düşük uçucu bileşenlere sahip çevre dostu bir üründür. Mükemmel bir dayanıklılık ve esnekliğe sahip özel hibrid silikon bağlayıcı özellikle Orta Doğu gibi zorlu hava koşullarına sahip iklimlerde bile mükemmel bir dayanım göstermektedir. Bağlayıcının moleküler yapısındaki kimyasal bağlar son derece dayanıklı olup birbirlerinden ayrılması çok zordur. Anti-karbonlaşma özelliği aynı zamanda su ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayarak beton korozyonunu önlemektedir. Boya filmindeki sert ve esnek özelliklerin kombinasyonu iyi hazırlanmış olup beton/sıva gibi yüzeylerde 20 yıla kadar yüksek dayanım sağlamaktadır.
Daha ayrıntılı bilgi için ürün teknik föyünü inceleyebilirisiniz.

Jotashield SuperDurable'ın Özellikleri

• Boya filmi , dayanımı artıran sert kabuklu moleküler yapı içermektedir.
• Yumuşak çekirdek yapısı aynı zamanda esneklik sağlarken uzun ömürlü ve yüksek dayanımlı boya filmini garanti altına almaktadır
• Özel hibrid silikonlu bağlayıcının yapısı sayesinde mükemmel UV dayanımı
• Jotun’un pigment teknolojisindeki tecrübesi ile birleştirilmiş yüksek renk dayanımı
• Mükemmel su ve nem dayanımı
• Alkali dayanımı
• Sert film tabakası boyanmış yüzeyin daha düşük oranda kir tutmasını sağlar ve uzun ömürlü ve estetik bir görünümü garanti altına alır.

Parlaklık Dayanımı

Jotun Dış Cephe Boyası

Dış cephe yüzeylerini korumak ve estetik görünüm katmak için ideal bir üründür. Parlaklık dayanımı ve dayanıklılığı diğer dekoratif boya sistemlerine göre çok daha uzundur. EMMAQUA parlaklık dayanım testi (8 kez güneş etkisi) Jotashield SuperDurable'ın ortalama olarak 10 yıllık yaşam ömrüne sahip olan Poliüretan'a kıyasla çok daha iyi bir performans sergilediğini göstermektedir.

Jotun Dış Cephe Boyası 

Önerilen kullanım alanları

En çok beton ve sıva üzerinde kullanılmaktadır. Diğer tekstürlü sistemler üzerine son kat olarak da uygulanabilir. Ek olarak epoksi sistemler üzerine solvent bazlı Epoksi sistemlerin üzerinde son kat olarak solventi poliüretan boyalar yerine su bazlı Jotashield Super Durable kullanılabilir. Super Durable çevre dostu çözümler sunarak hem solvent bazlı hem de birçok dekoratif boya sistemine kıyasla uzun ömürlü ekonomik bir alternatif sağlamaktadır.

Jotun Tekstürlü Dış Cephe Boyası

Jotashield Tex

Jotun Dış Cephe BoyasıJotashield Tex Ultra

Üstün çatlak köprüleme özelliğine sahip, esnek boya sistemi.
1.4mm'ye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip esnek boya sistemi; %100 saf akrilik, yüksek kaliteli, UV dayanımlı, çevre dostu, dış cephe boyası. Yarı mat, portakal kabuğu görünümündedir. İngiltere'nin bağımsız Taywood laboratuvarlarında test edilmiş ve onaylanmıştır. Tex Ultra hakkında daha fazla teknik detay için ürün teknik föyünü inceleyebilirsiniz.

Jotun Dış Cephe BoyasıJotashield Tex Fine

Yarı mat, dayanıklı, esnek ve ince tekstürlü dış cephe boyası.

%100 saf akrilik, çevre dostu, binaların dış cepheleri için su ve alkali dayanımı sağlayan özel bağlayıcılı, 0.5mm'ye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip dış cephe boyası. Tex Fine hakkında daha fazla teknik detay için ürün teknik föyünü inceleyebilirsiniz.


Jotun Dış Cephe Astar Ve Macunları

Jotashield Primer

Jotashield Penetrating Primer

Jotun Dış Cephe BoyasıMükemmel nüfuz özelliği ve alkali dayanımına sahip solvent bazlı astar.
Yüksek kaliteli, solvent ile inceltilebilen astar. Çok iyi nüfuz etme özelliğine sahiptir. Alkali dayanımı yüksek bir film oluşturur. Tebeşirlenmiş dış yüzeyler için uygundur. Penetrating Primer hakkında daha fazla teknik detay için ürün teknik föyünü inceleyebilirsiniz.

Jotashield Alkali Resistant Primer

Jotun Dış Cephe BoyasıDış cepheler için çevre dostu astar.

Çok iyi yapışma özelliklerine sahip, yüksek kaliteli akrilik astar. Alakali resistant primer hakkında daha fazla teknik detay için ürün teknik föyünü inceleyebilirsiniz.

Bilgi için: nazire@artibes.com.tr